Uchwała Nr 222/2970/2017 Zarządu Województwa Podlaskiego z dnia 2017-06-27

Numer
222/2970/2017
w sprawie
powołania i określenia zasad działania Komisji Konkursowej do spraw oceny ofert zgłoszonych w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Data wydania
2017-06-27
Departament
Departament Zdrowia

Uchwała Nr 222/2970/2017

Zarządu Województwa Podlaskiego

z dnia 27 czerwca 2017 roku

w sprawie powołania i określenia zasad działania Komisji Konkursowej do spraw oceny ofert zgłoszonych w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Na podstawie art. 41 ust. 1 i ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 486 z późn. zm.[1]), art. 36 ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 2046 z późn. zm.[2]), § 1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 lutego 2008 r. w sprawie rodzajów zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych fundacjom i organizacjom pozarządowym (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 1945), art. 13 ust. 1 i art. 15 ust. 2a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.[3]) oraz w związku z § 1 pkt. 3 uchwały Nr XXXIV/313/2017 Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia 27 marca 2017 r. w sprawie określenia zadań Samorządu Województwa Podlaskiego realizowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i przeznaczenia na nie środków w 2017 r., uchwala się, co następu

§ 1. Powołuje się Komisję Konkursową, zwaną dalej Komisją, w celu dokonania oceny ofert zgłoszonych w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w następującym składzie:

  1. Elżbieta Rajewska-Nikonowicz – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku, Przewodniczący Komisji,
  2. Bożena Tomaszewska – Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku, Wiceprzewodniczący Komisji,
  3. Krystyna Bobrowska-Dąbrowska – Kierownik Działu Polityki Społecznej w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Białymstoku, Członek Komisji,
  4. Eliza Szadkowska – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, obserwator Zarządu Województwa,
  5. Elżbieta Żukowska – Bubienko – przedstawiciel organizacji pozarządowej – Stowarzyszenie „Ku Dobrej Nadziei” w Białymstoku, Członek Komisji,
  6. Monika Jodłowska – Inspektor w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Białymstoku, Członek Komisji,
  7. Katarzyna Józefowicz – Inspektor w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Białymstoku, Członek Komisji,
  8. Anna Golubiewska – Dziadel – Inspektor w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Białymstoku, Członek Komisji,
  9. Monika Karolak – Inspektor w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Białymstoku, Sekretarz Komisji.

§ 2.

  1. Komisja obraduje na posiedzeniach zwoływanych i kierowanych przez Przewodniczącego Komisji, a w przypadku jego nieobecności przez Wiceprzewodniczącego Komisji.
  2. Przewodniczący Komisji reprezentuje Komisję na zewnątrz.
  3. Do zadań Sekretarza Komisji należy udokumentowanie i przechowywanie dokumentacji z przebiegu posiedzeń i wyników prac Komisji.
  4. Komisja może obradować i podejmować decyzje w obecności co najmniej połowy jej składu.
  5. Decyzje Komisji podejmowane są w drodze konsensusu, a jeżeli okaże się to niemożliwe, zwykłą większością głosów obecnych na posiedzeniu Członków, w głosowaniu jawnym. W przypadku równej ilości głosów rozstrzyga głos Przewodniczącego Komisji.
  6. Każdy członek Komisji przed rozpoczęciem oceny ofert zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia o bezstronności. W przypadku nie podpisania oświadczenia decyzję o wykluczeniu Członka Komisji z jej prac podejmuje Przewodniczący Komisji, a przypadku jego nieobecności – Wiceprzewodniczący Komisji.

§ 3.

  1. Przedmiotem prac Komisji jest ocena merytoryczna zgłoszonych, kompletnych pod względem formalnym ofert na realizację poszczególnych zadań w sferze, o której mowa w § 1, na podstawie kryteriów określonych w ogłoszeniu o konkursie.
  2. Po dokonaniu oceny wszystkich ofert i zsumowaniu uzyskanych przez oferentów punktów, Komisja ustala ranking ofert według uzyskanej punktacji, które rekomenduje do udzielania dotacji wraz z propozycją podziału środków finansowych.
  3. Lista ofert rekomendowanych do udzielania dotacji wraz z propozycją dofinansowania stanowi załącznik do protokołu, który podpisują wszyscy członkowie Komisji obecni na posiedzeniu.
  4. Protokół z prac Komisji przedkłada się Zarządowi Województwa Podlaskiego, który dokonuje wyboru najkorzystniejszych ofert wraz z decyzją o wysokości kwoty przyznanej dotacji.

§ 4. 

  1. Kadencja Komisji trwa do 31 grudnia 2017 roku.
  2. Za udział w posiedzeniach Komisji jej członkom nie przysługuje wynagrodzenie ani zwrot kosztów podróży.
  3. Obsługę administracyjno – techniczną Komisji sprawuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku.

§ 5. Wykonanie uchwały powierza się Dyrektorowi Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.


[1] Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2014 r. poz. 379, z 2016 r. poz. 1948 i poz. 2260 oraz z 2017 r. poz. 730 i poz. 935.

[2] Zmiana tekstu jednolitego wymienionej ustawy została ogłoszona w Dz. U. Dz. U. z 2016 r. poz. 1948 oraz z 2017 r. poz. 935.

[3] Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2016 r. poz. 1948 oraz z 2017 r. poz. 573.

Powrót na początek strony